Języki skandynawskie – tłumaczenia 12 Czerwiec 2018

admin

Tłumaczenia są nieodłączną częścią współczesnego świata, bo chociaż żyjemy lokalnie, coraz częściej, już praktycznie zawsze, myślimy globalnie. Konsumowana przez nas rozrywka nierzadko pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej czy z Japonii, ale coraz częściej także ze Skandynawii.

dictionary-reference-book-learning-meaning-159581

We wszystkich tych przypadkach potrzebny nam jest tłumacz, który będzie w stanie przełożyć dla nas teksty i ogólnie formy źródłowe na język, który będzie dla nas zrozumiały. W przypadku języka angielskiego czy niemieckiego się nawet nad tym nie zastanawiamy, ale okazuje się, że w przypadki języków skandynawskich jest to dość poważny problem, ponieważ tłumaczy nie ma zbyt wiele.

Dania jest najbliżej

Zdecydowanie najłatwiej jest o tłumaczenia języka duńskiego, czyli kraju, który jest praktycznie najbliżej nas i zawsze miał z nami jakieś relacje. Tłumaczenia języka duńskiego są najtańsze, chociaż nie należy się oszukiwać – jest drogo.

open-book-library-education-read-159621Pozostałe języki

Najlepiej zarabia tłumacz norweski, ponieważ tłumaczenia norweski – polski są stosunkowo rzadkie. Typowy tłumacz norweskiego w ogóle ma obecnie złoty wiek, gdyż bardzo popularna jest norweska literatura i tłumaczenia norweski [jnorweski.pl] obejmują właśnie norweskie książki. Mówi się, że tłumaczenia norweskiego nie są zbyt trudne, ale mimo wszystko niewiele osób postanowił spróbować, więc ceny pozostają wysokie.

Warto zaznaczyć, że tłumacz norweski polski w dziedzinach niezwiązanych z literaturą to także ogromny i cały czas rosnący rynek.

books-bookstore-book-reading-159711Kontakty biznesowe

Coraz większą część tortu tłumaczeniowego zbierają tłumacze zajmujący się umowami oraz ogólnie rozumianymi kontaktami biznesowymi. Tutaj jednak nie brylują tłumacze norweskiego, a raczej osoby zajmujące się przede wszystkim językiem szwedzkim, chociaż bardzo często są to te same osoby. Języki szwedzki i norweski są bardzo podobne.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 12 Czerwiec 2018 o godz. 9:44 w kategorii rodzaje tłumaczeń. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.